вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий