среда, 25 мая 2016 г.

Projekotwanie balaski Winylowe na plot i bramę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne przypadki.

Stawianie ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę ani informowania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne przypadki.

Balaski z plastyku na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma przylegającymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń przy drogach prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia Winylowe na plot i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę dokonania jego instalacji oraz planowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Prócz zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w celach budowlanych a także jeżeli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, jak planowane sztachety z PCV na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa jest niezgodne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji jak planowane ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i furtę sztachetowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Brak przystąpienia do robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий